באיזו תדירות זוגות 'רגילים' מקיימים יחסי מין?

באיזו תדירות זוגות 'רגילים' מקיימים יחסי מין?

בשלב כלשהו בחיים, זוגות רבים שואלים את עצמם: כמה סקס זוגות אחרים עושים בממוצע?

ולמרות שהתשובה אינה ברורה לחלוטין, סקסולוגים ומטפלים בתחום אמרו דברים רבים בדיוק על הנושא הזה. הנה מה שהם אומרים, כמו גם כמה טיפים נוספים שיעזרו לכם להחזיר את חיי המין שלכם למסלול!

הממוצע

יש שאלה פופולרית בקרב סקסולוגים לגבי הממוצע האמיתי של זוגות במערכות יחסים מחייבות. התשובות יכולות לנוע בין פעם בשבוע לפעם בחודש.

 

כשזוגות מפסיקים לקיים יחסי מין, מערכות היחסים שלהם הופכות לפגיעות. נוצרים כעסים, ניתוק, בגידה ובסופו של דבר זה מוביל לגירושין. אחרי הכל, חיי המין הזוגיים מושפעים מגורמים רבים ושונים, כמו גיל, אורח חיים, בריאותו של כל אחד מבני הזוג, הליבידו הטבעי שלהם, וכמובן, מאיכות היחסים הכוללת שלהם.

 

אז אמנם אין תשובה נכונה אחת לשאלה באיזו תדירות זוגות צריכים לקיים יחסי מין, אבל לאחרונה אני קצת פחות חד משמעי לגבי זה ומייעץ לזוגות לנסות לעשות זאת לפחות פעם בשבוע. מחקר שנערך בקרב יותר מ-20,000 זוגות מצא שרק 26% מהזוגות עושים סקס פעם בשבוע, כאשר רוב הנשאלים מדווחים על יחסי מין רק פעם עד פעמיים בחודש, או פחות.

 

עם זאת, מחקר אחר מטעם אוניברסיטת שיקגו שנערך לפני כעשר שנים קבע כי זוגות נשואים מקיימים יחסי מין כשבע פעמים בחודש בממוצע, שזה קצת פחות מפעמיים בשבוע. ובמחקר שלישי דווח כי מתוך 16,000 המבוגרים שרואיינו, המשתתפים המבוגרים יותר קיימו יחסי מין פעמיים עד שלוש פעמים בחודש, ואילו המשתתפים הצעירים אמרו שהם מקיימים יחסי מין בערך פעם בשבוע.

האם הנישואין שלכם בצרות?

רוב הסקסלוגים מסכימים שקיום יחסי מין פחות מ-10 פעמים בשנה הוא סיבה מספקת כדי להגדיר את הנישואין שלכם כ"נישואים ללא מין". עם זאת, היעדר יחסי מין לא אומר שהנישואים שלכם בצרות. אמנם יחסי מין עשויים להיות הדרך שבה זוגות מביעים בדרך כלל את אהבתם ואת משיכתם זה לזה, אך היעדר יחסי מין אינו בהכרח אומר שאתם בדרך להיפרד, אם כי זה דבר שכדאי שתתמודדו איתו.

 

נראה שסקס נופל במהירות לתחתית רשימת המטלות שלנו, אך מניסיוני, כאשר זוגות מפסיקים לקיים יחסי מין מערכות היחסים שלהם הופכות לפגיעות לכעס, ניתוק, בגידה ובסופו של דבר לגירושין. אני מאמין שחשוב לקיים יחסי מין: זהו הדבק שמחזיק אותנו יחד ובלעדיו זוגות הופכים להיות 'חברים טובים' במקרה הטוב, או 'שותפים לדירה' במקרה הרע.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://bunnyboo.co.il/