גדרות עץ פגומות: מתי לתקן ומתי להחליף

גדרות עץ פגומות: מתי לתקן ומתי להחליף

גדרות עץ מספקות אסתטיקה יפה לבית או לעסק, תוך הוספת פרטיות, ביטחון וערך לנכס שלכם. גדר עץ איכותית ומטופחת של עץ מטופל יכולה להחזיק מעמד 20 שנה ומעלה (אשוח במשך 4-7 שנים, אורן 5-12 שנים, וארז למשך 15-30 שנה). עם זאת, גדרות עץ דורשות תחזוקה שוטפת כדי להמשיך להיראות נהדר ולתפקד כראוי ואתם עשויים להתמודד עם ניסיון להחליט אם לתקן או להחליף. להלן מספר עצות מהגדר הראשונה של אנשי מקצוע בתחום הגידור:

 

מתי לתקן את גדר העץ שלך

 

בדוק את מסילות הגדר, הלוחות והעמודים שלך מדי שנה כדי לחפש סימנים של פיצול, קידה או נרקב, והקדיש תשומת לב מיוחדת למקום שבו הגדר פוגשת את האדמה. פיצול (נקרא גם או לבדוק) הוא טבעי ולא בהכרח גורם לדאגה, אך יש להסיר ולהחליף מיד עץ רקוב ולוחות שבורים. כדאי גם לאטום מחדש את הגדר מאלומיניום לפחות פעם בשנה או בכל פעם שמים מתחילים להיספג בעץ ולא לחרוג על פניו.

 

מתי להחליף את גדר העץ שלך

 

אם גדר העץ שלך נפגעה מרכב או מעץ נופל או שנפגעה על ידי טרמיטים או מזיקים אחרים, יש צורך בהחלפת גדר. להלן מספר מצבים אחרים בהם יש צורך בהחלפה:

 

נרקב: ניתן להחליף לוח רקוב אחד, אך אם כל הגדר שלך נרקבת, ייתכן שהגיע הזמן להחליפו.

נשען: ניתן לתקן נטייה קלה בקטע בודד אך שנים של רוח, גשם ואדמה משתנה יכולים לגרום לגדר שלך להישען, לאבד כוח ולדרוש החלפה.

חסרים ופיצול לוחות: מחזור ההקפאה וההפשרה ושנים של חשיפה לשמש וגשם עלולים לגרום לפיצול העץ. ניתן להחליף לוח אחד או שניים מפוצלים או חסרים, אך אם יש לך כמה, כדאי לשקול להחליף את כל הגדר שלך.

מחברים חסרים ורופפים: כמה ברגים ומסמרים עלולים לנשור לאורך זמן, אך אם רוב המחברים שלכם חסרים או רופפים, ייתכן שהחלפת גדר מלאה תהיה מסודרת.

תיקונים יקרים: בשלב מסוים, השקעה בגדר חדשה פשוט הגיונית יותר כלכלית מאשר השקעה מתמדת של כסף לתיקונים.