4 סיבות מדוע ניו יורק היא מקום נהדר לשפים אישיים ופרטיים

4 סיבות מדוע ניו יורק היא מקום נהדר לשפים אישיים ופרטיים

ניו יורק, המוכרת גם בכינויה "התפוח הגדול", ידועה זה מכבר כמוקד לכל דבר, מאמנויות לפוליטיקה וכל מה שביניהם. אך בעוד שרוב האנשים חושבים על הפיתוי שמייצרת העיר ניו יורק, רק מעטים מעריכים את מה שמייחד את המדינה הזו: המגוון שלה הן בדמוגרפיה והן בתרבות.

 

במובנים מסוימים, המדינה השלישית המאוכלסת ביותר בארה"ב מייצגת מצב של ניגודים: עם תעשיית חלב המונה למעלה מ-18,000 חוות, תעשיית היין החזקה בלואר איסט אנד והמטרופולין הראשי של העיר ניו יורק, שבה מתגוררים קרוב ל-9 מיליון תושבים, וכבישים ידועים לשמצה כצפופים ביותר במדינה.

 

אבל אולי בגלל הניגודים הללו, העיר הזו היא גם אחד המקומות הטובים ביותר לעבוד בהם בתור שף פרטי. הנה למה:

ניו יורק היא מרכז קולינרי גדול

ניו יורק ידועה במגוון מרכזי התרבות הבינלאומיים שלה, המכבדים את מגוון הקהילות והמורשות של מהגרים משלל מדינות. העיר ניו יורק במיוחד נקראה על ידי פורום תרבות הערים העולמית כ"שוות ערך רק ללונדון בהשפעתה ובקשריה הבינלאומיים".

 

המגוון הזה מכניס זרם של מקורות קולינריים שונים וחדשנות ברחבי המדינה כולה. בפרט, ניו יורק מפורסמת במעדניות היהודיות שלה, טאקו פוד טראקס, אוכל נשמה, מנות קוריאניות וסיניות, ומנות איקוניות כמו עוגת גבינה ופיצה מבצק דק.

 

חדשנות וחשיפה למטבחים שונים מסייעות לשפים פרטיים ואישיים לפתח טכניקות משלהם, ולהבין טוב יותר את הקהילות שהם משרתים.

ניו יורק היא מקום נהדר לנטוורקינג

עם שילוב של כל כך הרבה תרבויות ומטבחים, השפים שואבים השראה זה מזה ומשפרים את טכניקות הכנת האוכל שלהם כל הזמן. ניו יורק היא ביתם של שלל מכונים קולינריים עטורי פרסים, כמו גם הרבה מאוד שפים מפורסמים.

 

למרות שלהיות סביב מרכז הקולינריה בניו יורק יכול להיראות מאיים, זה גם יכול להועיל בפועל לשפים אישיים ופרטיים. השתייכות לקהילות ששמות דגש על ערכים הן לחינוך והן למטבח ברמה גבוהה, פועלת בפועל כרשת תמיכה. כלומר, במקומות כמו ניו יורק, יש מספיק הזדמנויות להיפגש וליצור קשרים עם שפים אחרים ולבקש תמיכה מקצועית וקולינרית.

 

להיות שף אישי ופרטי יכול להרגיש בודד, אך המשאבים של ניו יורק מציעים דרך לתמוך בשפים בהגדלת העסקים שלהם. למעשה, ניו יורק הוכרה כמיקום המוביל הן עבור עסקים קטנים והן עבור יזמים.

שפים אישיים ופרטיים עונים על צורך עם פחות סיכון

עם 24,000 מסעדות בעיר ניו יורק בלבד, ומעל 45,000 במדינה עצמה, נראה כי התחרות תהיה קשה, עד כדי פגיעה בשפים אישיים ופרטיים.

 

עם זאת, ישנם סימנים מובהקים לכך שזה לא המקרה בגלל היצע וביקוש: NPR דיווחה על מחסור מתמיד בשפים במסעדות ברחבי המדינה, זאת מפני ששפים עזבו להמשיך בקריירה שלהם במקום אחר. זה יכול להיות בגלל קשיים כלכליים: שכר הדירה גבוה מאוד ועומס גדול על שפים שפותחים את המסעדות שלהם.

 

ציון לשפים אישיים ופרטיים: לא זו בלבד שהביקוש לאוכל עדיין גבוה מאוד, אלא שגם שפים אלה אינם נופלים בגלל שכירות באזורים יקרים. על ידי עבודה בבתים של לקוחות, שפים אלה יכולים לענות על הביקוש מבלי להסתכן באובדן של הון רב.

שפים אישיים ופרטיים מבוקשים מאוד

קיימת שונות רבה ברמות ההכנסה, אך דבר אחד נראה קבוע עבור תושבי ניו יורק: נטייה לנוחות בכל מה שקשור לאוכל. הניו יורק פוסט חשף את הרצון של הניו יורקרים להשיג אוכל איכותי ללא טרחת הבישול – רצון שגרם לחלקם להוציא מעל 10,000 דולר בשנה על אוכל בחוץ.

 

הטרנד של דור המילניום שלא יודע איך, או לא רוצה לבשל, ​​חיה ובועטת בניו יורק. אבל עם מסעדות שנוטות להיות יקרות מאוד, וההכנסה הבינונית בברוקלין שעומדת על פחות מ-45,000 דולר בשנה, ארוחות בחוץ פשוט אינן ברות יישום.

 

שפים פרטיים בניו יורק יכולים להרוויח הכנסות יציבות אך יחד עם זאת לחסוך ללקוחותיהם זמן וכסף בשפע. השף האישי מרינה ברגר, המשרתת משפחה במנהטן, אומרת שהמשפחה הרוויחה בכך שהיא גם מורידה במשקל – דבר מבוקש מאוד, שכן יותר ממחצית תושבי ניו יורק סובלים מעודף משקל, ולמעלה מעשרים אחוזים מסווגים כשמנים.

 

עם הערכה של כ-9,000 שפים אישיים ופרטיים המשרתים ביקוש של 72,000 לקוחות, ניו יורק היא מקום שבו שפים יכולים לשגשג, לקבל השראה ותמיכה קולינרית ולנצל את כל מה שיש למדינה להציע.