3 אסטרטגיות חכמות למיחזור משכנתא בימי קורונה

3 אסטרטגיות חכמות למיחזור משכנתא בימי קורונה

ריביות המשכנתא יורדות שוב ושוב ב-2020, וצפויות להישאר נמוכות לפחות עד 2021. כתוצאה מכך, מיליוני בעלי בתים מתכננים למחזר את המשכנתא שלהם, שיטה ידועה שמאפשרת להוריד את סכום המשכנתא החודשי ולחסוך סכום משמעותי כל חודש.

אם מיחזור המשכנתא חוסך לכם בתשלומים החודשיים, זוהי סיבה מספיק טובה לעשות זאת. אפילו אם רק עכשיו קניתם את הבית או סיימתם למחזר, אתם עדיין יכולים למחזר שוב ולמצוא לעצמכם עסקה משתלמת יותר.

עם זאת, מיחזור לא קורה ברגע. זה תהליך שלוקח זמן, ויש תשלומי סגירה וניירת שצריך לקחת בחשבון. תצטרכו לשקול את היתרונות של מיחזור מול תשלומי המשכנתא החדשים כדי לעשות את ההחלטה שלכם.

זו אינה החלטה פשוטה, מאחר שריבית המשכנתא והחסכונות שלכם תלויים בפקטורים נוספים שחייבים להילקח בחשבון. אז, איך תדעו אם כדאי לכם לממן מחדש את המשכנתא? הנה 3 דרכים פשוטות להסתכל על המספרים:

  1. חוק שובר שוויון: מיחזור יהיה שווה את זה אם החיסכון שלכם גדול יותר מסך העלות של המיחזור ובמידה שאתם אכן מתכננים להישאר בביתכם הנוכחי.

 

  1. הפחתת התשלום החודשי של המשכנתא: מיחזור לריבית נמוכה יותר ותשלומים חודשיים נמוכים יותר יכולים לעזור אם אתם נמצאים בבעיה כלכלית ואתם צריכים קצת אוויר לנשימה. אסטרטגיה זו יכולה להשתלם מאוד במיוחד אם גובה הריבית שלכם עולה עם השנים.

 

  1. מיחזור ללא עלות סגירה: אם אתם מצליחים למצוא תוכנית מיחזור שלא כוללת דרישה שתשלמו על סגירת המשכנתא הקודמת, ההחלטה הופכת להיות פשוטה יותר. אולי תשלמו ריבית קצת יותר גבוהה אבל תצליחו להתחמק מלהוציא כסף מהכיס שלכם.

 

התחילו בהבנת המטרות שלכם. דעו מה המטרה הכלכלית שלכם, ואיך מיחזור המשכנתא יעזור לכם להגיע אליה. לאחר מכן בדקו אילו ריביות מתאימות לכם, אם הן נמוכות משמעותית מהמשכנתא הקיימת שלכם, מיחזור משכנתא ישתלם לכם.

"חוק שובר שוויון" הוא הטוב ביותר למיחזור משכנתא. מדוע?

נקודת שובר שוויון היא הנקודה שבה תסיימו לשלם על המיחזור ותתחילו לראות חיסכון משמעותי בתשלומי המשכנתא החדשים שלכם.

הנה נוסחה פשוטה למצב כזה:

סכום סגירת מיחזור: 10,000 ₪
חיסכון חודשי: 1,000 ₪
הזמן שבו תחזירו את ההלוואה: 10 חודשים

במצב כזה, תתחילו לחסוך באמת רק אחרי 10 חודשים, אז אם אתם מתכוונים להישאר בבית הזה עוד כמה שנים, זו האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר האינטרנט https://www.maslulim.co.il/